Problémy se spánkem

Celkem 29 % populace trpí středně vážnou ospalostí. Ta ovlivňuje úsudek, paměť, ale i rizikovost chování podobně jako intoxikace alkoholem. Pomáháme vašim zaměstnancům zlepšit spánek tak, aby se mohli budit odpočinutí, svěží, a také produktivní. Pracujeme buď formou školení, nebo při těžších případech problémů se spánkem také individuálně.

Spánek: zdroj utrpení i lék

Chcete se dožít vyššího věku? Zhubnout, vypadat mladší, atraktivnější, svěžejší a plni energie? A co třeba ochránit se před demencí, kardiovaskulárními onemocněními, rakovinou, diabetem 2. typu nebo řadou virových onemocnění? Nebo zatočit s úzkostmi a depresí? Nebo si chcete zlepšit paměť a rychleji se učit nové věci? Pokud spíte méně než 7 hodin denně, existuje tu jeden recept, který by vám s tím vším mohl snadno pomoci. Bude o něm celý náš seminář. Jediný seminář, na kterém opravdu nevadí, pokud usnete. Dozvíte se vše důležité o spánku, i o tom, co dělat, abyste ho zlepšili.

Z pohledu zaměstnavatele je možná zase zajímavé to, že nevyspalí zaměstnanci dělají více chyb, podstupují vyšší riziko než kdyby byli vyspalí, mají problémy s poruchami pozornosti, jsou nervóznější a agresivnější, a hlavně – výrazně hůře se učí novým věcem a adaptují se na nové podmínky.

Co se účastníci naučí

  • Proč je kvalitní spánek nezbytný pro fyzické i psychické zdraví
  • Co jde dělat pro zlepšení kvality spánku
  • Jak zlepšit usínání
  • Jak aktivně předcházet problémům se spánkem, zejména insomnií
  • Jak včas rozeznat obstrukční spánkovou apnoe

Jak školení probíhá

Školení Spánek: zdroj utrpení i lék je určeno pro všechny pracovníky, zejména pak ty, co se nebudí každé ráno s pocitem vyspání a svěžesti. Je koncipováno jako seminář doplněný o několik testů, na kterých si lze ověřit vlastní míru únavy, i o nácvik relaxačních technik pro snazší usínání. Nechybí ani interaktivní sekce pro zodpovězení otázek účastníků. Všichni účastníci po skončení školení obdrží kompletní prezentaci a odkazy na další relevantní zdroje informací.

Školení může mít délku 2 až 4 hodiny (v závislosti na rozsahu informací a nácvikových prvků) a je připraveno pro online formu. V případě potřebí je možné školení rozšířit na celodenní workshop doplněný o komplexní výčet technik pro zlepšení spánku, včetně vědecky ověřených doporučení ohledně stravy a fyzického pohybu, i o individuální konzultace v oblasti spánkové hygieny.

Reference